Reistijd en klimaat
Mei tot september is voor de subtropische gebieden in het noorden van Argentinië de beste reistijd. Bezoekt u Patagonië, dan is november tot maart het meest geschikt. De rest van het land kan het hele jaar door worden bezocht.
Vanwege zijn ligging op het zuidelijk halfrond zijn de seizoenen in Argentinië tegengesteld aan die van Nederland. De zomer duurt van december tot en met maart en de winter van juni tot en met september. Door de grote uitgestrektheid kent Argentinië verschillende klimaatzones, waarbij de gemiddelde temperatuur naar het zuiden toe afneemt. Het noordoosten is vochtig en warm. Buenos Aires, dat middenin dit gebied ligt, heeft een gemiddelde jaartemperatuur van 16°C, een gemiddelde temperatuur in juli van 9°C en in januari van 23°C. In het noordwesten zijn de zomers warm. Door de lage luchtvochtigheid is het echter goed uit te houden. De droge Pampa Seca heeft warme zomers en milde winters. Binnen dit gebied is echter veel verschil. De gemiddelde neerslag is 400 mm per jaar. De Pampa Húmeda is veel vochtiger en bevat veel vegetatie.
In het westen heerst een woestijnklimaat. Hier liggen de droogste en warmste plaatsen van Argentinië met temperaturen boven de 40°C. Iets zuidelijker rondom Mendoza is het aangenamer.
Het klimaat in de steppen en woestijnen van Patagonië kenmerken zich door westenwinden. Vuurland tot slot heeft milde winters en in de zomer veel regen en harde wind, veroorzaakt door de stroming van de oceaan en de uitlopers van de Andes.
Chili
Vanwege de ligging op het zuidelijk halfrond zijn de seizoenen in Chili tegengesteld aan die van Nederland. De zomer duurt van december tot en met maart en de winter van juni tot en met september.
Bezoekt u Patagonië, dan is november tot maart het meest geschikt. De woestijn in Chili is het aangenaamst in de herfst of lente. Het midden van Chili kan het hele jaar door bezocht worden.
- Accommodatie
- Bereikbaarheid
- Elektriciteit
- Feestdagen en evenementen
- Geldzaken
- Gezondheid
- Reisdocumenten
- Reistijd en klimaat
- Tijdsverschil
-
3
-
21
-
22
-
-
-
-





Askja reisleiders zijn door ANVR gecertificeerd