| IJsland |
| Meer over dit land |
| Praktische informatie |
| Bestemmingsinformatie |
| Groepsreizen |
| Onze groepsreizen |
| Individuele reizen |
| Autorondreizen |
| Stedentrips |
| Camperhuur |
| Bootreizen |
| Autohuur |
| Accommodaties |
| Excursies |
| Eruptiereis |
| Winterreizen |
| Onze winterreizen |
Vervoer
Vanuit Nederland vliegt u met Icelandair naar Keflavík, de internationale luchthaven van Reykjavík.
Met de Blue Lagoon Express gaat u via de Blue Lagoon naar Reykjavik.
Gedurende de reis rijdt u in uw eigen Landrover Defender 110 die speciaal is toegerust voor het ruige IJslandse landschap. Op dag 8 brengt de flybus u naar Keflavík.
Accommodatie
We proberen overnachtingadressen te vinden die goed op de route liggen en voldoen aan de eisen die wij aan de accommodatie stellen. Daardoor is er niet altijd keuze uit verschillende accommodaties, zeker daar wij het (hoge) prijspeil van IJsland ook mee laten wegen.
U overnacht in hotels met eigen douche en toilet en in guesthouses met douche en toilet op de gang. In het ruige binnenland overnacht u in zeer eenvoudige berghutten.
Daar de accommodaties op IJsland dikwijls een vrij kleine capaciteit hebben, zijn éénpersoonskamers tegen betaling van een toeslag slechts beperkt beschikbaar.
Maaltijden
Ontbijt, lunch en avondeten wordt voor u verzorgd. De lunches zijn inclusief van dag 2 t/m 6 en de diners zijn inclusief van dag 2 t/m 5.
Programma van dag tot dag
(Onder voorbehoud van weg - en weersomstandigheden)
Dag 1
Vanaf Schiphol vliegt u naar Keflavík, de internationale luchthaven in het zuidwesten van IJsland. Met de Blue Lagoon Express gaat u naar de dichtbij gelegen Blue Lagoon. Een bad in het blauwwitte water is een perfect begin van uw reis. Het water heeft een temperatuur van rond de 37°C, bevat veel zouten en mineralen en heeft ook een genezende werking. Denkt u eraan om de zwemkleding en handdoek in de handbagage mee te nemen! Vervolgens rijdt de bus door naar de hoofdstad Reykjavík, waar u overnacht.
Dag 2
Na het ontbijt wordt u opgehaald door de reisleider en ontmoet u de de andere deelnemers van de expeditie. Nadat u uitleg heeft gekregen over de auto en off-road technieken rijdt u naar de hooglandroute Kaldidalur.
We maken een stop in het Thingvellir Nationaal Park, een beschermd Nationaal Park en hét nationale heiligdom. Het is een 6 km brede en 40 km lange verzakking, die wordt begrensd door diepe kloven en scheuren. Thingvellir ligt op de grens van de Europese en Amerikaanse tektonische platen en is ontstaan als gevolg van het uiteendrijven van deze platen. ’s Werelds eerste democratie werd hier geboren, Thingvellir fungeerde vroeger als rechtsprekersvlakte en wordt nu gezien als een kostbaar historisch park. Daarna begint het ongelooflijke avontuur van rijden op de gletsjer, de Langjökull.
We overnachten in een hut bij Hveravellir, gelegen aan de Kjölur binnenlandroute. Bij deze hut ligt een natuurlijke hete bron, in de avond kunt u hier heerlijk relaxen in het warme water en u heeft hier grote kans om het Noorderlicht te zien.
Vandaag maakt u een tocht naar de gletsjervallei Thorsmörk. Veel mensen vinden Thorsmörk de mooiste plek van IJsland. Het is een natuurgebied dat tussen de gletsjer Mýrdalsjökull en twee grote rivieren ligt. In de nabije omgeving zijn nog twee gletsjers. Er zijn beschutte dalen, smalle kloven en kale grindvlaktes. De gletsjerrivieren doorsteken met de 4 x 4 is een waar avontuur! We rijden terug langs de Skogafoss waterval en de zwarte lavastranden aan de zuidkust.
Als de route naar Thorsmörk moeilijk begaanbaar is door slecht weer- en/of wegcondities maakt u een tour naar de omgeving van de vulkaan de Hekla en Thjorsardalur.
Dag 3
Via de Kjölur binnenlandroute gaan we vandaag naar de bekendste bezienswaardigheden van IJsland, die buiten de zomer zeker zo imposant zijn. De, deels bevroren, waterval Gullfoss is volgens velen de mooiste waterval van IJsland en vlakbij is het warme bronnengebied met de spuitende geiser Strokkur, die elke acht minuten wel tot 20 meter hoog spuit. Met een beetje geluk zien wij ook de Geysir weer spuiten. Na de aardbevingen in juni 2008 is deze, voorheen uitgebluste, beroemdheid weer enigszins tot leven gekomen.
Dag 4
Via de geïsoleerde en moeilijke begaanbare route, de Linuvegur, waar we verschillende bevroren rivieren zullen oversteken, gaan we naar de op één na hoogste waterval van IJsland, de Háifoss.
Na een avontuurlijke dag in het binnenland overnachten we in het comfortabele hotel Highland bij Hrauneyjar, gelegen aan de binnenlandroute de Sprengisandur.
Dag 5
Vandaag gaat de expeditie naar een van de parels van de hooglanden van IJsland, het bekende Landmannalaugar. We rijden in de omgeving van de vulkaan de Hekla, welke in 2000 voor het laatst is uitgebarsten. Om Landmannalaugar in de winter te bereiken zal een avontuurlijke onderneming blijken.
Door vaak dikke pakken sneeuw en bevroren rivieren banen we ons een weg naar de hut van Landmannalaugar, waar we de nacht zullen door brengen.
In de avond kunt u zwemmen in de warme beek bij Landmannalaugar.
Dag 6
Na het ontbijt verlaten we Landmannalaugar en het desolate binnenland en rijden we richting de zuidkust van IJsland. Deze kust is bekend om zijn zwarte stranden.
In het voormalige vissersdorpje Stokkseyri maken we een lunchstop, om daarna verder te rijden naar Reykjavik. In de avond kunt u in een van de vele restaurantjes gaan dineren.
Dag 7
Vandaag kunt u de dag naar eigen voorkeur invullen. Het zal even wennen zijn om weer in een stad te zijn na al het natuurschoon. Reykjavík biedt echter voldoende mogelijkheden om uw laatste dag goed door te brengen. Wat dacht u van een stadswandeling, winkelen, museumbezoek, de stad van boven bekijken vanuit de Hallgrimskirkja of één van de vele excursies maken die in de omgeving mogelijk zijn. Tevens beschikt Reykjavík over tal van gezellige cafés waar u heerlijk kunt nagenieten van deze fantastische en indrukwekkende reis.
Dag 8
Met de flybus naar de luchthaven Keflavík en vlucht naar Amsterdam.