Rondreis met uw eigen auto 22 dagen

22 dagen | Met de veerdienst Smyril Line combineert u de Faeroer eilanden en IJsland

Afdrukken Rondreis met uw eigen auto 22 dagen boeken

In Denemarken rijdt u de veerboot op, die naar Oost-IJsland vaart. Onderweg gaat u van boord om bijna drie dagen lang op de unieke Faeröer eilandengroep te vertoeven. Daarna vaart u verder naar IJsland, waar u twee weken rondreist. U volgt vooral de ringweg, zodat u geen 4WD auto nodig heeft.

Faeröer eilanden
Heel bijzonder is het bezoek aan de eenzame eilandengroep in de Atlantische oceaan. De Faeröer bestaan uit achttien, steil uit zee oprijzende, eilanden. Het landschap is ruig en indrukwekkend vanwege de kliffen, ravijnen, nauwe zeestraten en het feit dat er nauwelijks 50.000 mensen wonen. Het grootste eiland is Streymoy, waar u met de boot aankomt. U kunt wandelen door het stadje Tórshavn of met de auto het eiland verkennen. Langs de kust rijdt u naar piepkleine dorpjes, ziet u huizen met grasdaken en prachtige haventjes. Wandelaars hebben hier veel mogelijkheden en voor vogelaars is de Faeröer een paradijs.

Gletsjerijs
Na een nacht op zee komt u ’s morgens vroeg aan op IJsland. U gaat gelijk op weg om het eiland te verkennen. De rit begint met de fraaie fjorden van de oostkust, waarna u in de buurt van Europa’s grootste gletsjer, de Vatnajökull komt. Overal in het landschap ziet u de invloed van dit enorme pak ijs. Er zijn gletsjertongen die zich tussen bergen door persen en kolkende rivieren die het gletsjerwater afvoeren en schitterende watervallen vormen. Bij het ijsbergenmeer ziet u grote stukken van de gletsjer in het water dobberen. De bijzondere vormen van het ijs in witte en blauwe tinten, soms met zwarte vegen erin, maken dit gletsjermeer tot één van de geliefdste plekken van IJsland.

Geysir en watervallen
Ruige natuur wordt afgewisseld met lieflijk landschap en kleine stadjes. Zo bezoekt u het pittoreske turfkerkje van Núpsstadur, het dorp Vík met zwarte zandstranden en het volksmuseum van Skógar, dat vlakbij de hoge waterval Skógafoss ligt. Op weg naar Reykjavík komen we nog bij de bekendste trekpleisters van IJsland. Als u zelf de geiser Strokkur keer op keer ziet spuiten, begrijpt u waarom geen enkele bezoeker dit fenomeen overslaat. De nabij gelegen waterval Gullfoss maakt eveneens indruk. Dan stoppen we in Reykjavík om voor de afwisseling eens cultuur te happen, want de hoofdstad van IJsland is een echte metropool.

Vulkanen en lava
De route gaat verder naar het schiereiland Snæfellsnes met kleine vissersplaatsen, lavastrand en de met een gletsjer bedekte vulkaan Snæfellsjökull. Over de ringweg rijdt naar Akureyri, de grootste stad in Noord-IJsland met wel 17.000 inwoners. Een leuke stop voor koffie met gebak of een bezoek aan de botanische tuin. Daarna gaan we de natuur weer in. Als eerste bekijken we de waterval Godafoss en vervolgens komen we bij Mývatn. Hier zien we het vulkanisme in volle glorie. Lopend over warme lava, langs kratermeren, solfatarenvelden en immense explosiekraters krijgt u het gevoel een kijkje te nemen in het binnenste van de aarde. Tenslotte rijden we over de kale hoogvlakte Jökuldalsheidi naar Egilsstadir en in Seydisfjördur gaan we weer aan boord. Het schip brengt ons in ruim twee dagen naar Denemarken.

Dagprogramma
1. inschepen op de Norröna; vertrek uit Hanstholm (Denemarken) 18.00 uur
2. aankomst op Faeröer om 23.00 uur
3. dag op Streymoy
4. dag op Faeröer
5. evt. vogelexcursie Vestmanna; inschepen en vertrek Norröna om 18.00 uur
6. aankomst in Seydisfjördur, IJsland om 09.00 uur; rit langs oostkust naar Höfn
7. naar ijsbergenmeer Jökulsárlón en bezoek Skaftafell Nationaal Park
8. wandeling in Skaftafell en optioneel vogelexcursie Ingólfshöfdi
9. rit via Núpsstadur naar de omgeving van Vík/Hella
10. langs zuidkust naar omgeving Laugarvatn
11. bezoek Geysir, Gullfoss en Thingvellir; rit naar Reykjavík
12. dag in Reykjavík, evt. rondrit schiereiland Reykjanes met bezoek Blue lagoon
13. ochtend in Reykjavík en rit naar Snaefellsnes
14. gehele dag op schiereiland Snaefellsnes
15. rit naar omgeving Varmahlíd
16. via stadje Akureyri en waterval Godafoss naar Mývatn gebied
17-18. verkennen Mývatn en omgeving; optioneel walvisexcursie vanuit Husavík
19. rit over kale hoogvlakte Jökuldalsheidi naar Egilsstadir
2. korte rit naar Seydisfjördur; afvaart boot om 12.00 uur
21. op zee
22. aankomst Hanstholm (Denemarken) 14.00 uur

Excursies:
Boek direct bij reservering ook een excursie.
Mogelijkheden die heel goed bij deze reis passen:
- sneeuwscootertocht op Vatnajökull gletsjer € 98 (dag 7)
- gletsjerwandeling, 2,5 uur in Skaftafell € 41 (dag 7 of 8)
- vogels kijken op Ingólfshöfdi € 26 (dag 7 of 8)
- Blue Lagoon € 25 (dag 12)
- boottocht over de Breidafjördur in Stykkisholmur € 41 (dag 14)
- Mývatn geothermisch natuurbad € 16 (dag 16, 17 of 18)
- walvisexcursie, 3 uur vanuit Húsavík € 48 (dag 16, 17 of 18)
Een uitgebreid overzicht van excursies op IJsland vindt u elders op deze website

Belangrijk: informatie over de veerdienst Smyril Line vindt u elders op deze website

  • met uw eigen auto
  • prachtige boottocht per luxe ferry
  • Faeröer eilanden
  • heel IJsland rond